Bohemia World Trading Ltd
cs sk hu pl bg ro

Informace o životě v Birminghamu a Velké Británii

Informace o Birminghamu

Birmingham

Birmingham je se svými skoro 3 milióny obyvatel druhým největším městem Velké Britanie. Je to město žijící významnými evropskými koncerty, nekonečným nakupováním v nespočtu butiků a stylových obchodů a také pulzujícím nočním životem.

Kromě krásného centra města s mnohými architektonickými skvosty jako například nákupní centrum Bull Ring slavného českého architekta Jana Kaplického, se Birmingham pyšní i největším vnitrozemním akváriem ve spojeném království zvaném National Sea Life Centre.

Na své si přijdou i fotbaloví fanoušci, neboť zde v Birminghamu najdete 2 kluby hrající nejvyšší anglickou ligu Premier League Aston Villa a West Bromwich Albion.

V Birminghamu samozřéjmě najdete i mezinárodní letiště s přímým spojením do všech hlavních evropských měst včetně Prahy.

Výhody Birminghamu

Oproti Londýnu a jiným městům ve Velké Británii má Birmingham hned několik velkých výhod. Jednou z nich je minimální komunita lidí z východní a střední Evropy a tím pádem i menší konkurence na trhu práce. Další nespornou výhodou jsou výrazně nižší životní náklady na ubytování, stravu, cestovné a přitom stejná minimální mzda jako třeba v Londýně. Díky menší velikosti města a velké dopravní infrastruktuře jsou zde kladeny mnohem menší nároky na cestování a orientaci.

Jak do Birminghamu?

Nejjednodušší způsob jak se do Birminghamu dostat, je přímou leteckou linkou Praha - Birmingham ze společnostmi BMI BABY, nebo ČSA. Jelikož Birmingham je pouze 180km od Londýna tak můžete využít i druhou časově náročnější variantu a tou je cesta ČR – LONDYN – BIRMINGHAM. Z Londyna do Birminghamu je to autobusem jen něco málo přes 2 hodinky a vlakem dokonce pouze 1 hodinu a 10 minut.

Ceny za ubytování v Birminghamu najdete zde.

 
Tel: +44 (0) 2085 211 399 | Mobil. +44 (0) 7834 782 262 | +44 (0) 7713 488 500 | email: info@birmingham.cz | www.birmingham.cz
Copyright 2005-2012 © Bohemia World Trading Ltd.. All rights reserved. Design by: Webdesign.izde.cz